Spis treści
Biorytm człowieka
Jakże często zdarza się, że jednego dnia czujemy się nie najlepiej, jesteśmy wyczerpani, podirytowani i niespokojni, a od razu nazajutrz: wprost tryskamy energią, dobrym samopoczuciem i błyskotliwymi pomysłami. Dlaczego tak się dzieje? Wielokroć takie zmiany tłumaczymy sobie zmianami pogody, ciśnienia atmosferycznego, wiosennym / jesiennym przemęczeniem lub też nadmiarem obowiązków w domu lub też w pracy. Specjaliści twierdzą jednak, że najczęściej jest tak, że za nasze samopoczucie oraz ogólny stan fizyczny i psychiczny odpowiada ni mniej ni więcej a… biorytm. Czym jest biorytm? Jest to rytm biologiczny, naturalny, każdego człowieka. W postaci graficznej biorytm wygląda jak wykres, na którym zaznaczone są trzy krzywe (odmiennymi kolorami, aby lepiej nam się go odczytywało…), oznaczające kolejno: biorytm fizyczny, biorytm emocjonalny i biorytm intelektualny. Biorytmem fizycznym możemy sprawdzić czy nasz organizm będzie w dobrym stanie fizycznym, czy nie będzie zbytnio przemęczony, czy da sobie radę z każdym wysiłkiem, któremu być może będziemy zmuszeni danego dnia podołać. Biorytm emocjonalny pokazuje nam nasz stan emocjonalny konkretnego dnia, a więc czy będziemy odporni na zestresowanie i przeróżne przeszkody, które mogą się pojawić na naszej drodze. Z kolei biorytm intelektualny wskazuje, czy danego dnia będziemy się wznosić na nasze umysłowe wyżyny czy też wprost przeciwnie.
Biorytm czy wróżba online
Co wybrać biorytm czy wróżbę online ? Po co komu sprawdzenie biorytmu? Dla przykładu, korzystając z wykresu oznaczającego biorytm fizyczny, możemy jak najbardziej świadomie zaoszczędzić sobie problemów zdrowotnych. Jeżeli wiemy, że danego dnia będziemy w gorszym stanie fizycznym, możemy uniknąć przeziębień (choćby cieplej się ubierając) czy też wszelkiego rodzaju przeciążeń (unikając nadmiernego forsowania naszego organizmu). Jeżeli nasz biorytm emocjonalny jest niekorzystny, jest to dla nas wskazówka, byśmy nie brali się za żadne nowe zadania czy przedsięwzięcia. Podobnie jest z biorytmem intelektualnym, jeżeli „idzie w dół” (a więc jeżeli krzywa biorytmu usytuowana jest zbyt nisko), powinniśmy zrezygnować z podejmowania znaczących decyzji i o ile to możliwe, zająć się nimi w innym, bardziej sprzyjającym terminie. Oczywiście, nie znaczy to, że mamy siedzieć z założonymi rękami. Być może jednak możemy inaczej rozplanować sobie zajęcia w ciągu całego tygodnia czy miesiąca? Poprzesuwać ważne spotkania, istotny dla naszej kariery egzamin czy też zmienić termin przeprowadzki? Jeżeli tylko da się to zrobić, naprawdę warto. Po co się męczyć nad jakąś czynnością, która i tak nie wyjdzie nam najlepiej, a może i przyczyni się do jakichś problemów, choćby tych zdrowotnych? Lepiej wybrać bardziej sprzyjający czas i zrealizować zadanie szybciej i z lepszym rezultatem.
Co należy zrobić, aby dowiedzieć się, jaki będzie stan naszego organizmu poszczególnego dnia? Należy wpisać datę (dokładną: dzień, miesiąc oraz rok) naszych urodzin (można również wpisać obok daty naszego przyjścia na świat datę urodzin naszego partnera, jeżeli chcemy poznać biorytm partnerski) i podać konkretny dzień, na który chcemy poznać nasz stan psycho-fizyczny. Wynikiem, który wówczas otrzymamy będzie właśnie ów wykres, na którym będą się na siebie nakładały trzy krzywe: biorytmu fizycznego, biorytmu emocjonalnego i biorytmu intelektualnego. Biorytm możemy uzyskać na dowolny dzień: zarówno ten w najbliższym czasie, jak i za kilka lub nawet kilkadziesiąt lat. Kto stwarza dla nas nasz biorytm na dzień? W dzisiejszych czasach nade wszystko robi to… specjalny program do biorytmu. Program taki najczęściej należy zainstalować w naszym komputerze stacjonarnym lub laptopie. Kiedy tylko mamy na to ochotę lub kiedy tylko potrzebujemy podpowiedzi co do naszego stanu emocjonalnego, intelektualnego czy fizycznego danego dnia, możemy wpisać potrzebne dane i cieszyć się otrzymanym wykresem. Wybór wśród programów tego typu jest doprawdy ogromny, każdy więc znajdzie jakiś dla siebie: czy to pod kątem pułapu cenowego, czy to z uwagi na ograniczenia naszego komputera (niektóre programy mogą bowiem wymagać specjalnego systemu lub innego wspomagającego oprogramowania). Ponadto na naszym rynku dostępne są również telefony komórkowe z programami do biorytmu.