Hipnoza czy działa ?

Hipnoza czy działa ?

Hipnoza to stan, w którym nasza świadomość ulega częściowemu wyłączeniu (przypomina to coś jakby zawieszenie pomiędzy jawą a snem). Podczas takiego stanu jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju sugestie. Pomimo że hipnoza jeszcze parę wieków temu uważana była za oszustwo i czystą szarlatanerię, obecnie cieszy się zasłużoną sławą i uznaniem. Wachlarz jej zastosowań jest doprawdy szeroki. Używana bywa przez lekarzy przy uśmierzaniu bólu, w leczeniu uzależnień, w badaniach kryminalistycznych oraz w wielu, wielu innych przypadkach. Hipnoza opiera się przede wszystkim na znajomości funkcjonowania ludzkiej podświadomości. Już jakiś czas temu naukowcy odkryli, że nasza podświadomość działa, o ile poświęcimy jej odpowiednią ilość uwagi. Jeżeli zadbamy o to, by na nią wpłynąć, by odpowiednio ją zaprogramować, możemy osiągnąć wiele. Nawet to, co pozornie wydawać się nam będzie niemożliwym.

Hipnoza czy działa ?

Hipnoza jest stanem neutralnym dla naszego zdrowia – może więc tylko uczynić nas zdrowszymi, nigdy odwrotnie. Wybierając się jednak na hipnoterapię oraz poszukując dla siebie odpowiedniego hipnotyzera, pamiętajcie, by dokładnie sprawdzić wybieraną osobę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że może się tak zdarzyć, że hipnoza zostanie wykorzystana przeciwko pacjentowi. Podczas tego stanu nieuczciwy hipnotyzer może próbować od nas wyciągnąć informacje potrzebne mu do jemu tylko wiadomych, a niekorzystnych dla nas celów. Może ponadto robić nie to, o co go poprosiliśmy (pamiętajmy, że nie mamy wtedy wpływu na to, co dzieje się z naszym ciałem i umysłem!), a więc, dla przykładu, przekazywać naszej podświadomości wiadomości inne od oczekiwanych. Oczywiście, takie przypadki, że hipnotyzer okazuje się nieuczciwy są bardzo rzadkie. Jednak, jeżeli tylko można, należy przygotować się i na taką ewentualność. Jak zatem sprawdzić czy hipnotyzer, do którego się wybieramy, jest godzien naszego zaufania? Najprościej chyba będzie popytać rodzinę, najbliższych, czy korzystali kiedyś z usług hipnotyzerów i czy słyszeli o jakimś pewnym, sprawdzonym. Może podpytajmy naszych znajomych tak, abyśmy trafili w dobre ręce. Jeżeli nie uda nam się niczego dowiedzieć taką drogą, wystarczy wyszukać odpowiedniego hipnotyzera przez wyszukiwarkę internetową. Możemy być pewni, że jeżeli któryś jest nieuczciwy, inni internauci z pewnością umieścili odpowiednią adnotację. Prawdą jest jednak, że hipnotyzer z prawdziwego zdarzenia nie powinien nam sprawić żadnego kłopotu. Hipnotyzerzy są bowiem jak lekarze (najczęściej zresztą są lekarzami…) – obowiązuje ich kilka etycznych zasad. Po pierwsze, mają nam nie zaszkodzić. Po drugie, obowiązuje ich tajemnica lekarska (tak więc wszystkiego, czego dowiedzą się od was podczas seansu hipnotycznego, nie mogą nikomu powtórzyć). Po trzecie, hipnotyzerami mogą być jedynie osoby, które są odpowiednio do tego przygotowane pod względem zawodowym. Po czwarte, hipnozy nie można wykorzystywać do celów rozrywkowych (a więc hipnotyzer nie może dla zabawy zahipnotyzować nas publicznie – jedynie po to, by inni mogli się z nas pośmiać).

Wszelkie rodzaje hipnozy opierają się najczęściej na hipnozie regresyjnej, a więc na stanie, w którym zmuszamy podświadomość do przypomnienia sobie wszelkich wydarzeń, w najdrobniejszych szczegółach, nawet takich, który miały miejsce wiele lat temu. Taki typ hipnozy stosowany bywa często w śledztwach kryminalnych lub w leczeniu problemów psychologicznych, mających u swoich podstaw problemy emocjonalne, które pojawiły się w dzieciństwie. Dzięki takiej hipnozie, jesteśmy w stanie odtworzyć całe zdarzenie (sekunda po sekundzie), topografię miejsca, w którym się ono wydarzyło, a także uczucia, które nam wówczas towarzyszyły. Oczywiście, może się tak zdarzyć, że nie uda nam się taka sztuka od razu, za pierwszym razem. Z pewnością jednak z czasem nasza podświadomość podejmie współpracę z nami i naszym hipnotyzerem i ujawni nam wszystko to, co pragniemy sobie przypomnieć.

Jeżeli jeszcze nigdy nie próbowaliście hipnozy, a cierpicie na jakąś nieuleczalną chorobę, walczycie z nałogiem lub nie możecie sobie przypomnieć czegoś, co jest kluczowe dla Waszej psychiki, nie wahajcie się dłużej. Hipnoza z pewnością Wam nie zaszkodzi, a na pewno pomoże. Jest powszechnie uznawana za najskuteczniejszą metodę stosowaną w dzisiejszej psychologii.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę