Co to jest psychotronika ?

Psychotronika

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne są wszelkie co bardziej niezwykłe nauki i praktyki. Każdy z nas – w świecie zuniwersalizowanym, pełnym podobnie ubranych, słuchających identycznej muzyki, spędzających czas w zbliżony sposób osobników – pragnie się w jakiś sposób wyróżnić; być oryginalny, mieć jakieś nietuzinkowe zainteresowania. Dlatego też coraz częściej sięgamy po rzeczy dla innych niedostępne i zwracamy swoje zainteresowania w stronę ezoteryki. Ezoteryką jest bowiem wszystko to, co dostępne tylko wtajemniczonym, uprzywilejowanym, wybranym spośród jakże szerokiego przecież grona szarych, przeciętnych członków ludzkości. Tak więc, już z samej definicji, wynika jej elitarność. Jak widać, ezoteryka jest pojęciem bardzo ogólnym. Określając coś jej mianem, chodzi nam zazwyczaj o to, że dana dziedzina wiedzy jest trudna do zdobycia, jak najbardziej tajemnicza, a także – co nie mniej istotne – dogłębna. W dzisiejszym świecie, w którym coraz częściej wydaje się nam, że wszystko potrafimy przewidzieć, obliczyć czy pojąć, nieustannie odczuwamy potrzebę posiadania takiej właśnie wiedzy tajemnej. Pragniemy czegoś, czego nie można ogarnąć rozumem, a co ułatwi nam poradzenie sobie z wszelkimi ograniczeniami i pozwoli zrozumieć to, co wydaje nam się nie do pojęcia. Do ezoterycznych praktyk zaliczamy zatem niemalże wszystko, co ma doprowadzić do pogłębienia naszej wiedzy o nas samych, do naszego oświecenia i uduchowienia: masonerię, spirytualizm czy gnostycyzm. Z tradycji ezoterycznej korzysta ponadto całe mnóstwo innych grup, choćby kabała, joga czy okultyzm. Z praktykami ezoterycznymi związana jest także działalność wróżek (poprzez karty klasyczne, wróżby z kart tarota, kabałę, numerologię czy choćby interpretację snów), wiara w moc kamieni szlachetnych, talizmanów i amuletów itp.

Co to jest psychotronika ?

Jedną z wielu ezoterycznych nauk jest psychotronika. Jest to dość nietypowa dziedzina wiedzy, do tego stopnia nietypowa, że co poniektórzy nazywają ją „pseudonauką”. Nie chodzi tu jednak o zdeprecjonowanie jej wartości czy zasług, lecz o podkreślenie nietypowego wymiaru jej zainteresowań. Psychotronika zajmuje się bowiem tym, czym żadna nauka do tej pory się nie zajmowała, co wszystkie jednogłośnie odrzucały jako niemożliwe do zbadania. Jej podstawowym przedmiotem badań są zjawiska dotąd przez nikogo niezbadane i znajdujące się do niedawna poza zainteresowaniami wszelkich nauk. Jest to stosunkowo młoda nauka, gdyż jej początki datuje się na lata siedemdziesiąte, a definicja ją określająca sformułowana została bez mała dwadzieścia lat temu. Według niej, psychotronika jest nauką interdyscyplinarną, wielofunkcyjną zajmującą się działaniem sił na odległość, a szczególnie wszelkich związków pomiędzy człowiekiem a otaczającym go środowiskiem (środowisko rozumie się tutaj jednak dość szeroko: także jako Układ Słoneczny i cały wszechświat).

Zagadnienia paranormalne

Psychotronika zajmuje się zatem przeróżnymi zagadnieniami paranormalnymi i parapsychologicznymi. Między innymi stara się zrozumieć mechanizmy rządzące zjawiskami takimi jak telepatia czy psychokineza. Oczywiście, w swoich badaniach nie jest w pełni samodzielna – nie mogłaby się w pełni rozwinąć gdyby nie inne nauki, nieco bardziej ogólne i abstrakcyjne: psychologia, antropologia czy też psychofizyka. Psychotronika szczególnie interesuje się badaniem tak zwanych pól energetycznych. Różnią się one jednak od tych znanych nam z innych nauk. Pola energetyczne w psychotronice nade wszystko posiadają inną strukturę, która to sprawia, że są niepoznawalne dla żadnych aparatów i urządzeń badawczych. Na jego podstawie stawiają szereg teorii, wśród których jedną z najpopularniejszych jest zapewne koncepcja biograwitacji.

W dzisiejszych czasach, dostęp do praktyk ezoterycznych jest niezwykle prosty. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej choćby o psychotronice – żaden problem. Już od dłuższego czasu niemal w każdym mieście czy miasteczku organizowane są ezoteryczne warsztaty, na których można zapytać o wszystko, czego tylko dusza zapragnie i zasięgnąć języka w każdej możliwej sprawie. Jak wyszukać takie warsztaty? Najlepiej za pośrednictwem Internetu. Pamiętajcie tylko, by upewnić się, że dany warsztat będzie wart Waszych pieniędzy, że prowadzące go osoby będą godnymi zaufania profesjonalistami. Przeszukajcie więc komentarze internautów i weźcie je pod rozwagę. A wtedy już możecie rozpoczynać Waszą przygodę z psychotroniką lub innymi naukami ezoterycznymi.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę