Czy Reiki jest skuteczne ?

Wśród wielu odmian medycyny naturalnej, a więc takiej, która opiera się na samych naturalnych, niekonwencjonalnych metodach leczenia, prym ostatnimi czasy wiedzie medycyna chińska. Na podobnych założeniach co ona (oraz pozostałe gałęzie medycyny wschodniej) bazuje tak zwane Reiki.

Reiki zdobywa sobie grono coraz wierniejszych zwolenników. Czym ono jest? Reiki jest systemem leczenia za pomocą energii życiowej; wykorzystania energii, która przenika przecież cały wszechświat, dla potrzeb naszego organizmu. Samo słowo „reiki” oznacza „duchowy wpływ” („rei” w języku japońskim znaczy tyle co „dusza” lub „duch”, a „ki” to „energia”, „nastrój”, „umysł”, „uczucie” oraz „dusza” i „duch”). Reiki, jak zgodnie głoszą praktykujące je osoby, z całą pewnością nie jest ani religią, ani filozofią. Właściwie nie jest także medycyną: stanowi raczej wsparcie medycyny konwencjonalnej lub innych odmian medycyny alternatywnej. Bez wątpienia ma jednak znaczny wpływ na proces uzdrawiania organizmu. Twórcą Reiki był podobno żyjący w XIX wieku doktor Usui (choć najprawdopodobniej głoszony przez niego system pełnymi garściami czerpał z nauk buddyjskich mnichów). O samym twórcy wiemy równie niewiele, jak o rzeczywistych początkach Reiki. Być może wykształcenie czerpał on właśnie od buddyjskich mnichów, choć równie prawdopodobna wydaje się hipoteza, że wykształcenie zdobył w szkole chrześcijańskiej. Tak naprawdę dla skuteczności systemu Reiki nie ma to i tak większego znaczenia…

Doktor Usui sformułował podstawowe zasady Reiki. Brzmią one następująco: 1. Właśnie dziś się nie martw, 2. Właśnie dziś się nie złość, 3. Bądź uprzejmy dla innych, 4. Ciężko pracuj nad sobą i 5. Bądź wdzięczny za wszystko to, co Cię spotyka. Reiki uczy więc opanowania namiętności oraz życiowego optymizmu. Karze uczciwe pracować, a jednocześnie radować się każdą, nawet najmniejszą przyjemnością, która nas na co dzień spotyka. Zasady Reiki pomagają zatem w codziennym życiu oraz ładują nas pozytywną energią. Nie są jednak zbyt proste w zastosowaniu. Dlatego też należy się ich uczyć na specjalnie organizowanych kursach Reiki. Na czym one polegają? Przede wszystkim każdemu nowicjuszowi zostaje przydzielony mistrz Reiki, a więc nauczyciel, który mam nam pomóc odnaleźć w sobie energię i nauczyć się z niej korzystać. Mistrz Reiki jest bowiem naszym duchowym przewodnikiem i wsparciem na drodze do zdobycia nie tyle teoretycznych, ile praktycznych umiejętności. Kursy Reiki organizowane są na trzech poziomach. Pierwszy polega na tym, że mistrz uczy nas podstawowych teorii działania w myśl zasad funkcjonowania systemu Reiki oraz technik uzdrawiania. Drugi poziom, do którego możemy przystąpić dopiero po upływie kilku miesięcy, obejmuje głównie przekazanie nam przez mistrza trzech ważnych dla Reiki symboli (gestów) oraz wskazanie, jak możemy uzdrawiać mentalnie. Na trzecim poziomie, tak zwanym mistrzowskim, poznajemy ostatnie gesty, a także dowiadujemy się, jak wzbudzać energię Reiki w innych. Jeżeli po kursie Reiki planujecie pomagać innym poprzez uzdrawianie, najczęściej doradza się przejście minimum dwóch etapów takiego kursu. Nie zapomnijmy jednak o tym, że ukończenie kursu nie wystarczy, potrzebna jest również praktyka. Dlatego podczas kursu oraz po jego zakończeniu doradza się nade wszystkim, by ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Kiedy już osiągniemy pewną biegłość w odczuwaniu i wzbudzaniu energii, będziemy mogli rozpocząć przeprowadzanie zabiegów Reiki. Ich podstawowym i nadrzędnym celem jest: po pierwsze – pobudzenie organizmu do tego, by zaczął zdrowieć, po drugie – usunięcie blokad energetycznych, które mogą się tworzyć w naszym ciele (między innymi w czakrach). Jak tego dokonać? Osoba posługująca się energią Reiki nakłada ją na osobę, którą pragnie uleczyć: dotyka dłońmi konkretnych miejsc na ciele (w ten sposób odbywa się przekazywanie energii). „Pacjent” może odczuwać wtedy przyjemne ciepło, mrowienie lub zimno. Wszystko zależy od miejsca na ciele, natężenia przekazywanej energii, a także od rodzaju problemu, z jakim zmaga się chory.

Reiki to świetny sposób na wszelkie nasze bolączki fizyczne i psychiczne. Dzięki niemu możemy zmniejszyć ból, zaakceptować samego siebie oraz poczuć przypływ życiowej energii. Tego wszystkiego możemy doświadczyć sami oraz, kiedy tylko nauczymy się posługiwać energią Reiki, przekazać te dobrodziejstwa komu tylko chcemy.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę