Wróżby na andrzejki

Wróżby na andrzejki

Jeżeli chodzi o wróżby andrzejkowe to chyba nie ma kogoś, kto w noc świętego Andrzeja, a więc w popularne Andrzejki, nie wróżyłby sobie choć raz w życiu. Czy to w szkole – dawno dawno temu lub nie tak dawno, w zależności od naszego wieku… – czy to w zaciszu własnego domu, lub też na jakiejś imprezie u znajomych. Wszyscy uwielbiamy wróżby andrzejkowe i kiedy tylko nadchodzi ta szczególna noc pod koniec listopada z przyjemnością stawiamy sobie wróżbę.

Zdecydowana większość wróżb na Andrzejki służy odpowiedziom na kilka podstawowych w życiu każdego człowieka pytań: czy w najbliższym roku wyjdę za mąż / ożenię się? jak będzie miał na imię mój wybranek / moja wybranka? co szukuje dla mnie przyszłość w kwestii zdrowia, finansów, pracy zawodowej, życia rodzinnego itd.? Najpopularniejszą wróżbą andrzejkową, jednocześnie także najbardziej ogólną i uniwersalną, jest lanie wosku. Aby do niego przystąpić, musimy najpierw naszykować sobie „miejsce pracy” oraz potrzebne atrybuty. Przede wszystkim przyda nam się niewielka miseczka, którą napełniamy wodą (najlepiej zimną) i ustawiamy ją w takim miejscu, by było nam wygodnie i byśmy ewentualnie niczego nie zabrudzili i nie zniszczyli. W dalszej kolejności szykujemy kluczyk, przez który będziemy lać wosk (koniecznie musi mieć on dziurkę! dobrze by było także, by nie był zbytnio mały, tak by wosk swobodnie przez niego przepływał, nie brudząc go przy tym nadmiernie) oraz zapalamy świeczkę. Gdy tylko popali się na tyle długo, by dostarczyć nam odpowiednią ilość wosku, możemy przystąpić do wróżby. Z wosku, który przelejemy przez klucz, a który następnie wpadnie do miski z wodą, otrzymamy fantazyjne kształty, które powinny nam wskazać naszą przyszłość. Musimy się zatem dobrze przyjrzeć zastygniętemu woskowi, wyciągniętemu z miski. Jaki przybrał kształt? Serca, psa, samolotu? I co do może oznaczać? Serce z pewnością będzie oznaczało miłość, pies – czyjąś wierność (a może także to, że w najbliższym roku kupimy sobie jakieś zwierzątko domowe, kto wie?), samolot – dalekie podróże. Aby dobrze zinterpretować kształt wosku i wysnuć z niego najbardziej prawdopodobną przepowiednię, dobrze czasem wspomóc się wiedzą, którą znajdziemy w jakiejś książce lub w Internecie. Jeśli mamy problem z nazwaniem kształtu, który uzyskaliśmy, nic prostszego: wystarczy rzucić jego cień na ścianę (najlepiej byśmy sprawdzili wówczas każdą stronę naszego zastygłego wosku: z przodu może nic nie przedstawiać, ale jego profil może nam przynieść zaskakującą przepowiednię).

Wróżby na andrzejki

Równie popularne w Andrzejki jest wróżenie z butów. Każda panna czy kawaler zdejmuje but i ustawia go w rządku z innymi. Następnie te buty, które znajdują się z tyłu przesuwamy do przodu (ale tak by nie zmieniła się ich kolejność!). Chodzi o to, by rządek butów zbliżył się do najbliższych drzwi. Właściciel buta, który pierwszy dotrze do drzwi w wyniku takiego właśnie przestawiania i przesuwania, pierwszy wyjdzie za mąż (lub ożeni się).

Jeśli chcecie poznać imię Waszego przyszłego partnera lub partnerki, wystarczy, że rzucicie za siebie kawałek sznurka lub też skakankę. Literka, która z niego się ułoży, będzie początkową imienia Waszego przyszłego wybranka. Możecie także obierać jabłko w tym samy celu. Pamiętajcie jednak, by obierać je jak najcieniej, najlepiej jeśli uda Wam się obrać cały owoc, uzyskując tylko jedną obierkę. Jej kształt wskaże Wam początkową literę imienia osoby, która będzie Wam wkrótce bardzo droga. Można również przygotować papierowe serduszko z wypisanym na odwrocie przeróżnymi imionami płci przeciwnej. Następnie, po odwróceniu serduszka, tak by nie było ich widać, szpilkę lub igłę wbić tam, gdzie chcecie, losowo. Gdy tylko odwrócicie serduszko, ślad po szpilce lub igle wskaże Wam odpowiednie, wybrane przez Was, imię.


Jeśli uważacie, że andrzejkowe wróżby bardziej przypominają dobrą, lecz infantylną zabawę, możecie także zamówić sobie wróżbę z okazji Andrzejek u profesjonalnej wróżki. Macie do wyboru wszystkie tradycyjne wróżby: tarota, kabałę, karty klasyczne, wróżenie z fusów, numerologię, interpretację snów czy też wróżenie ze szklanej, magicznej kuli. Wybór jest doprawdy ogromny! Jeżeli nie macie czasu na wizytę w salonie wróżbiarskim czy gabinecie wróżb, zawsze możecie również skorzystać z wróżb internetowych.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę