Wróżba z run – postaw sobie runy

Wróżba z run

Wielbicielom twórczości Tolkiena runy kojarzą się zapewne z „Władcą Pierścieni”. Dla pozostałych pozostają pewnie magicznym i tajemniczym alfabetem. Całkiem słusznie! Runy, inaczej alfabet runiczny, to jeden z najstarszych alfabetów na świecie. Składa się on z 24 liter oraz z jednej runy tak zwanej pustej. Nie wszyscy jednak biorą pod uwagę tę ostatnią. Jak głoszą legendy, alfabet ten został podarowany ludziom przez boga Odyna. Samo słowo „runy” oznacza tajemnicę. Nic więc dziwnego, że dla wielu z nas pozostają sekretnym, trudnym do odczytania zapisem.

Runy, jak łatwo się domyśleć, nie są zwykłym alfabetem. Wbrew temu, że na samym początku wspomniano „Władcę Pierścieni”, nigdy nie służyły zapisywaniu dzieł literackich. Do czego więc były (i nadal są…) przydatne? Przede wszystkim do poznawania samego siebie, zagłębiania się we własne „ja”. Run należy więc używać, jeżeli chcemy skupić się na rozwoju naszego życia duchowego. Wiele osób wierzy, że każda taka literka alfabetu runicznego jest nade wszystko znakiem, który oddziałuje na naszą podświadomość i dzięki temu ma nam pomóc diametralnie odmienić nasze życie. Mimo że runy mogą nam się początkowo wydawać niemożliwe do opanowania, jeżeli tylko będziemy chcieli, z pewnością damy sobie z nimi radę. Musimy jednak najpierw odrzucić dotychczasowy, konserwatywny i racjonalny, sposób myślenia. W wielu bowiem kwestiach, celach, które chcielibyśmy osiągnąć dzięki runom, najlepiej by było, byśmy to my sami się tym zajęli: sami nauczyli się runicznych słów i spróbowali poprzez ich pośrednictwo uzyskać to, na czym nam zależy.

Przepowiadanie przyszłości z run

Wróżba z run - postaw sobie runy

Przepowiadanie przyszłości z run ? Co można uzyskać dzięki runom? Wystarczy uświadomić sobie, że każde słowo zapisane alfabetem runicznym posiada bardzo silną moc. Znawcy twierdzą, że wystarczy zapisać jakieś słowo czy zdanie za pomocą run, by zapewnić sobie miłość, rodzinne szczęście czy bezpieczeństwo interesów naszej firmy. Należy jedynie zapisać ich nazwę za pomocą alfabetu runicznego. Jeżeli chcemy zapewnić ochronę naszemu przedsiębiorstwu, musimy zapisać jego nazwę za pomocą run. Tak samo z życiem rodzinnym: wystarczy alfabetem runicznym zapisać nasz dom, by zabezpieczyć go przed wszelkimi nieszczęściami i zapewnić mu (i jego mieszkańcom) pomyślność. Możemy także nie ograniczać się do napisania jednego słowa, lecz skonstruować znakami właściwymi alfabetowi runicznemu tak zwane skrypty runiczne. Skrypty runiczne to nic innego jak zaklęcia, życzenia (a więc zdania, którym stawiamy wymóg zaspokojenia jakiejś naszej potrzeby, pozyskania czegoś lub kogoś), tyle tylko że napisane runami. Właśnie taki a nie inny zapis zapewnia im tę niepowtarzalną skuteczność i moc. Zapis taki może dotyczyć konkretnej osoby (czyli być przeznaczony tylko dla niej) lub też wydarzenia. Skryptom można także nadać naturę ogólniejszą, bardziej uniwersalną. Jak należy się posługiwać takim skryptem runicznym? Przede wszystkim traktujemy go jak amulet – nosimy zawsze przy sobie, by bez przeszkód i przez cały czas odczuwać jego moc. Jeśli nasz skrypt ma nam służyć jedynie przez jakiś czas, wystarczy, że zapiszemy go na jakiejś grubszej kartce i schowamy w portfelu czy w dokumentach (o ile na co dzień nosimy je ze sobą). Jeżeli jednak pragniemy, by skrypt miał charakter stały, jeżeli ma działać przez całe nasze życie, najlepiej jeśli wykonamy go na jakimś trwalszym tworzywie. Możemy także kupić gotowe skrypty runiczne (wtedy jednak jesteśmy skazani na konkretny, a więc zapewne i ograniczony ich wybór) lub poprosić profesjonalną wróżkę o wykonanie go specjalnie dla nas.

Ponieważ każdy znak runiczny ma swoje znaczenie symboliczne, możliwe jest również wróżenie z run. Dla przykładu: runa Fehu oznacza wszelkie bogactwo, to, co znajduje się w naszym posiadaniu lub / i to, co może się w nim znaleźć w najbliższym czasie; runa Uruz symbolizuje siłę witalną, zdrowie, wszelką moc naszego organizmu. Możemy spróbować sami postawić sobie wróżby z run. Najlepiej jednak udać się do specjalistki. Odczytanie wróżby z run polega bowiem nie tyle na umiejętności wyrecytowania znaczeń poszczególnych znaków runicznych, lecz na poczuciu tego znaczenia w swoim wnętrzu. Wymaga to nie tylko lat praktyki, ale i specyficznych, magicznych predyspozycji.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę