Wywoływanie duchów sposoby

Wywoływanie duchów

Jednym z częściej stosowanych przez pisarzy od dawien dawna motywów literackich, zwłaszcza w sferze literatury fantastycznej, jest wywoływanie duchów. Zazwyczaj ukazywane jest ono jako praktyka magiczna służąca przywoływaniu złych mocy. W czasie takiego seansu spirytystycznego stoły zaczynają się poruszać, szafy przemieszczać (pobrzękując zgromadzonymi w środku naczyniami i kryształami), okna otwierać, a wszystko to kończy się przybyciem ducha. Wciela się on najczęściej w osobę przewodzącą całemu procesowi wywoływania. Może się zdarzyć, w literackiej fikcji rzecz jasna, że demon nigdy już nie opuści osoby, która go przywołała (nie pomaga nawet parzysta ilość zebranych dookoła stołu wywołujących osób). Zakończenie tego typu utworów przypomina lepsze lub gorsze horrory. Kolejnym, często eksploatowanym motywem związanym z wywoływaniem duchów, obecnym w wielu filmach czy książkach (przodują tu raczej kryminały) będzie przywoływanie duchów przez osobę, która chce oszukać zgromadzonych (dla celów materialnych czy też innych). Autorzy lub reżyserzy skupiają się wtedy na przerysowanym, groteskowym przedstawieniu momentu samego wstąpienia ducha w ciało nekromanty (a więc osoby zajmującej się wywoływaniem duchów) – w tych przypadkach wstąpienia jedynie pozornego. Nekromanta zaczyna wówczas mówić innym głosem, wpada w trans, dostaje drgawek lub innych objawów mających jednoznacznie wskazywać na pojawienie się w jego ciele ducha. Takiemu seansowi mogą także towarzyszyć efekty świetlne – migające lub przygasające światło. Nekromanta-oszust zna najczęściej fakty z życia zgromadzonych na seansie osób i ich zmarłych bliskich. Wykorzystując tę wiedzę, przekazuje zebranym informacje jakoby wypowiedziane bezpośrednio przez przybyłe na spotkanie duchy. Oczywiście, jak to w świecie filmów lub też książek bywa, szybko (mniej lub bardziej…) zostaje zdemaskowany i odpowiednio ukarany.

Tyle jeśli chodzi o literacką bądź filmową fikcję. W świecie współczesnym przywoływanie duchów także jest bardzo popularne. W rzeczywistości jest to jedna z bardziej tajemniczych oraz niezbadanych praktyk służących poznaniu bliższej lub dalszej przyszłości. Niewiele także wiadomo o jej początkach czy też zmianach, jakie zaszły w jej obrębie. Wiadomo, że seanse spirytystyczne zaczęły się jeszcze w starożytnej Grecji, a już w czasach średniowiecznych zaczęły być kojarzone jedynie z przywoływaniem demonów. Dzisiaj przywoływanie duchów rzadko kiedy kojarzy nam się z siłami zła i ciemności. Prędzej jesteśmy skłonni uwierzyć w możliwość kontaktowania się z nami naszych zmarłych. Wiara taka jest silna zwłaszcza wtedy, kiedy mowa o osobach nam najbliższych, szczególnie jeśli odeszły nagle i niespodziewanie.

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wywoływanie duchów nie jest zabawą. Nie powinni się więc zabierać za nie amatorzy. Jeżeli zatem chcemy nawiązać kontakt z naszym bliskim zmarłym, powinniśmy poszukać specjalisty. Zawodowy nekromanta nie tylko skontaktuje się w naszym imieniu z upragnionym przez nas duchem, ale i postawi nam wróżbę. Przywoływanie duchów służy bowiem odnowieniu więzi ze zmarłym (dowiedzeniu się, jak się czuje; czy wszystko u niego dobrze; jak jest w zaświatach) oraz próbie dowiedzenia się dzięki niemu, co czeka nas w przyszłości. Przepowiadanie przyszłości przez duchy zmarłych może przybierać różne formy. Może się odbywać tak, jak to widzimy na filmach, ale także na wiele innych sposobów. Prawdą jest jednak, że często nekromanta pracuje przy stole. Przygasza wtedy światła, zapala kadzidełka. Może także poprosić nas o rzecz należącą do naszego zmarłego. Niektórzy nekromanci wróżą, trzymając swoich klientów za ręce, innym przeszkadza to w wyciszeniu i osiągnięciu najwyższego skupienia. Kiedy już wróżbicie uda się nawiązać więź z duszą zmarłego, możemy przystąpić do zadawania pytań. Można pytać doprawdy o wszystko: o naszą przyszłość w kwestiach miłosnych, zdrowotnych, finansowanych, zawodowych i wielu, wielu innych. Możemy również spróbować dowiedzieć się czegoś o życiu wiecznym, o tym, jak wyglądają zaświaty. To drugie poleca się nie tylko ciekawskim, ale przede wszystkim odważnym. Bardziej od wywoływania duchów polecamy wróżby online.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę