Przepowiednie snów

Znaczenie marzeń sennych

Czy znacie to uczucie, że Wasze sny wydają się Wam niezwykle sugestywne, a na dodatek mają tendencję do sprawdzania się? Chyba każdemu zdarzył się taki spełniający się sen, a może nawet co poniektórym zdarzają się one regularnie. Znaczenia snów, a więc odbicia tego, co dzieje się w naszym mózgu, a jednocześnie jest najgłębiej ukryte, mogą być, oczywiście, rozpatrywane na różnych poziomach. Z jednej strony, może być tak, że śnią nam się osoby, rzeczy, sytuacje czy miejsca, które są dla nas szczególnie miłe. Lub na odwrót, ich przypomnienie powoduje w nas regularnie powracającą traumę. Przeżywamy wówczas podczas snu wydarzenia, których szczególnie pragniemy lub których niezmiernie się boimy. Być może śnimy o tych, które już miały miejsce, lecz nadajemy im zupełnie inny finał. Takich snów nie uznajemy za prorocze. Nawet bowiem jeśli się sprawdzają, jest to jedynie czysty zbieg okoliczności, żart, który płata nam nasz własny umysł.

Z drugiej strony, sny mogą mieć swoją symbolikę. Nie jest to tylko czcza gadanina – wystarczy, że przypomnimy sobie opinię Zygmunta Freuda. Oczywiście, nie wszyscy jesteśmy w stanie zgodzić się z tym, że wszystkie nasze sny czy podświadome pragnienia mają podłoże erotyczne (na przykład mogą one bowiem oznaczać, że skrycie pragniemy naszej matki lub ojca). Dzięki Freudowi wiemy jednak nie tylko to, że w naszych snach znajduje odbicie to, co w nas się dzieje, nasza nieuświadomiona, podświadoma natura, ale również to, że dzięki temu, co „wypływa” w naszych snach, możemy sobie pomóc, walcząc (przy pomocy zaufanego specjalisty…) z tym, co niszczy nas od środka.

Faktem pozostaje, że to Freudowi zawdzięczamy to, że badanie snów oraz ich znaczenia traktowane jest współcześnie jak najbardziej poważnie. Nie wszyscy jednak uważamy sny za swoistą autoterapię naszego umysłu. Dla wielu pozostają one przede wszystkim… kopalnią wiedzy o tym, co może nas spotkać w przyszłości. Przekonanie o tym, że sny mogą pełnić funkcję wróżby, popularne jest od dawien dawna (czego dowody możemy przecież znaleźć w literaturze, choćby w „Biblii”). Aby zatem ze snów wywnioskować, co szykuje dla nas przyszłość, musimy nade wszystko spróbować odnaleźć ukryte w nich symbole. Zanim jednak do tego przystąpimy, musimy powinniśmy o tym, że nie we wszystkim snach się one pojawiają – nie szukajmy więc ukrytych znaczeń na siłę. Skąd wiadomo, że nasz sen jest symboliczny? Tak naprawdę nie jest to zbytnio trudne do wywnioskowania. Najczęściej pomaga nam w tym nasza intuicja. Jeśli mamy z tym jednak kłopoty, zawsze możemy udać się do specjalisty, który po wysłuchaniu tego, co nam się śni, powie nam, co nasze sny oznaczają, jaka jest ich symbolika.

Znaczenia snów

Wróżenie ze snów

Wróżenie ze snów to łatwość z jaką wychwycimy symbole ukryte w naszych snach. Jak je zinterpretować? Najlepiej zaopatrzyć się w książkę, w której znajdują się wszystkie (a w każdym razie te najbardziej popularne…) rzeczy, które mogą nam się przyśnić, a które mają istotne znaczenie wraz z wyjaśnieniem ich symboliki. Książeczki takie, zwane sennikami, to bardzo dobra inwestycja, jeśli chcemy odgadnąć, na podstawie tego, co nam się śni, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Otwierając sennik (hasła ułożone są w nim alfabetycznie, co potęguje wygodę jego używania), możemy zatem dowiedzieć się na przykład, że jeśli przyśnił się nam jakiś przemile szeleszczący banknot, możemy się spodziewać rychłego zysku, a jeżeli niezbyt estetycznie wyglądający robak, może nas czekać poważna choroba. Oczywiście, musimy wziąć też pod uwagę aspekt, w jakim dana rzecz nam się przyśni: czytajmy więc uważnie hasła w sennikach. Dla przykładu, inaczej będziemy interpretować pieniądze, które nam się przyśniły, jeżeli we śnie zyskaliśmy je, zarobiliśmy, straciliśmy, zainwestowaliśmy czy też widzieliśmy je gdzieś ukryte. Jeśli nie mamy dostępu do żadnego sennika, zawsze możemy skorzystać z sennika online, na którejś ze stron internetowych. A jeżeli, mimo jego pomocy, nie będziemy w stanie poradzić sobie na własną rękę z odkryciem znaczenia snu, zawsze możemy się udać do profesjonalnej wróżki i poprosić o pomoc: postawienie wróżby w oparciu o interpretację naszych snów.

Znaczenie snów w życiu człowieka jest doprawdy niepodważalne. Oczywiście, nie wszystkie one się sprawdzają, ale zawsze warto się przekonać czy mamy do czynienia ze snem proroczym, symbolicznym. Czy to na własną rękę, czy też dzięki pomocy profesjonalnej wróżki.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę