Czy zostanę kiedyś mamą ?

Dobre rady odnośnie do zajścia w ciążę

Pewne panie od wczesnej młodości mają świadomość, że chcą posiadać dzieci, podczas gdy inne podejmują taką decyzję po długich miesiącach zastanawiania się. Zanim jednak zdecydujesz się na urodzenie dziecka lub dodasz jeszcze jedną pociechę do swojej gromadki, dobrze jest się zatrzymać i zrobić bilans. Jest kilka kroków, które musisz podjąć jeszcze przed poczęciem malucha, aby dać sobie jak największe szanse na zdrową ciążę i piękne dziecko. Oto parę najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze wypaść jako przyszła matka:

Zerknij na swoją wagę

Jeśli jesteś za szczupła lub otyła może być Ci trudniej stać się kobietą ciężarną. Zbilansowana waga ciała sprzyja również zdrowszej ciąży. Kobiety, które są zbyt szczupłe i nie odnotowują dużych wzrostów wagi w czasie ciąży, częściej wydają na świat maluchy z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej doświadczają komplikacji związanych z ciążą i porodem.

Kwas foliowy

Czy zostanę kiedyś mamą ?

Nawet jeśli nie robisz nic więcej, aby przygotować się do ciąży, stosowanie suplementu kwasu foliowego w formie pigułek jest ważne. Połykanie 400 mikrogramów kwasu foliowego każdego dnia – poczynając nie później niż 30 dni przed zajściem w ciążę i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia dużą zabezpieczenie przed skomplikowanymi uszkodzeniami wrodzonymi.

Rzuć palenie lub zażywanie narkotyków

Jeśli palisz lub pochłaniasz jakiekolwiek narkotyki, teraz jest czas, aby skończyć z uzależnieniem. Obie te aktywności mogą prowadzić do poronienia, przedwczesnego rozwiązania i niskiej wagi dziecka.

Dużo snu

Nie masz obowiązku pracować przez długie godziny lub wykonywać każdego niezrealizowanego zadania w oczekiwaniu na zapłodnienie. W rzeczywistości odpoczynek, relaks i równowaga są tak samo istotne, gdy starasz się o poczęcie, jak i wówczas, gdy jesteś w odmiennym stanie. Zanim zajdziesz w ciążę, zastanów się, jak uczynić sen priorytetem i uczyń wszystko, co możesz, aby zerwać ze stresem. Pełna energii matka to wypoczęte dziecko.

Zadbaj o samopoczucie

Jeśli cierpisz na depresję lub przeszłaś je w minionych latach, może być Ci trudniej zajść w ciążę. Przyszłe matki, które zmagają się z depresją, są dwukrotnie bardziej narażone na problemy związane z płodnością. Nawet jeśli doświadczasz depresji tylko od czasu do czasu, możesz chcieć udać się do terapeuty lub psychologa, aby sprawdzić stan zdrowia mentalnego. Dowiesz się, które specyfiki przeciwdepresyjne są dobre przez lekarzy i ekspertów do zażywania w trakcie ciąży, a również jakie sposoby radzenia sobie z niepokojem możesz komfortowo stosować. Depresja jest schorzeniem XXI wieku.

Zrezygnuj z kofeiny

Naukowcy nie są zgodni co do tego, jaka dawka kawy jest bezpieczna podczas ciąży, ale zgadzają się, że musisz unikać spożywania dużych dawek kofeiny zarówno podczas starań o poczęcie, jak i w trakcie odmiennego stanu. Jest to dobre podejście, a przyszła matka mądrze podchodzić do porad ekspertów.

Zadbaj o zdrowe odżywanie

Jeśli myślałaś, że do dnia zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich ulubionych szkodliwych produktów na korzystne dla dziecka, zastanów się poważnie. Zbilansowana dieta, która zawiera zróżnicowane owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka oraz pokarmy bogate w wapń, zapewnia Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, którego potrzebuje, gdy podejmujesz wszelkie starania, aby zajść w ciążę, a także w błogosławionym stanie.

Czas na dentystę

Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą odbić się na zdrowiu Twojej jamy ustnej; a szczególnie, ciąża może sprawić, że będziesz bardziej podatna na choroby dziąseł. Dbanie o uzębienie i dziąsła przed ciążą może pomóc Ci zmniejszyć niebezpieczeństwo wystąpienia problemów zdrowotnych w okresie odmiennego stanu.

Ogranicz lub zrezygnuj z alkoholu

Małe spożycie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu dziennie jest zazwyczaj uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się zajść w ciążę, ale powinnaś unikać upijania się. Nie powinnaś ani trochę pić, gdy jesteś kobietą ciężarną lub myślisz, że jesteś w ciąży, ponieważ nawet niewielka ilość alkoholu może stanowić niebezpieczeństw dla zdrowia Twojego rozwijającego się dziecka. Picie w trakcie ciąży jest wyjątkowo okropnym rozwiązaniem.

Zadbaj o kondycję

Jeśli jeszcze nie jesteś aktywna fizycznie, wypracowanie rutyny przed poczęciem pociechy może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie pojawią się w odmiennym stanie, a również fizycznie przygotować Cię do rozwiązania. Już 30 minut w sposób umiarkowany intensywnych ćwiczeń przez większość dni w tygodniu może świetnie wpłynąć na Twoją siłę i kondycję fizyczną.

Przestań brać pigułki antykoncepcyjne

Chociaż może wydawać się jasne, że jeśli chcesz urodzić zdrowe dziecko, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak nieskomplikowane, jak pozostawienie gumek w szufladzie. Jeśli bierzesz pigułki, możesz nie mieć owulacji przez kilka tygodni po zaprzestaniu ich przyjmowania, a panie, które zrezygnowały z przyjmowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie odzyskać owulacji przez długi czas. Tak czy inaczej, dobrze jest poczekać, aż będziesz miała dwa uregulowane cykle miesiączkowe, zanim zaczniesz starać się o poczęcie, dzięki czemu będziesz mogła ustalić dokładniejszy czas wydania dziecka na świat. Stosowanie się do takich reguł przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie miała dobry przebieg.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.