Jak się rozstać z partnerem ?

Bądź szczera, ale pamiętaj o jego uczuciach

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie lubią być poinformowani, z jakiego powodu zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może zdawać się szczerą odpowiedzią, tak naprawdę nie stoi ona na straży poczucia własnej wartości lub dumy Twojego partnera. Użycie zdania, takiego jak „Nie czuję, że jesteśmy kompatybilni seksualnie” lub „wątpię, żeby nasze życiowe priorytety miały wspólny mianownik” to taktowniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie wymieniaj rzeczy, które druga osoba zrobiła źle, nie używaj też oklepanych tekstów typu „to nie Ty, to ja”.

Okaż współczucie

Jak się rozstać z partnerem ?

Wyraź swój ból z powodu rozstania i podziel się paroma pozytywnymi wspomnieniami o waszych wspólnych chwilach. Bycie odepchniętym to naprawdę przykre uczucie. Możesz trochę osłabić ten cios, wspominając o dobrych momentach, które razem spędziliście. Powiedz coś na kształt: „Nauczyłeś mnie tak dużo o gotowaniu i jestem teraz lepszym kucharzem, dzięki tobie” lub coś o takim wydźwięku. Chcesz, aby druga połówka była świadoma, że miała pozytywny wpływ na Twoje życie, mimo zakończenia związku. Możesz także powiedzieć coś podobnego do: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że tak się nie stanie.” To pokazuje, że podzielasz część zranionych uczuć drugiej połówki.

Unikaj obwiniania

Wystrzegaj się robienia z drugiej osoby „tego złego”. Żaden z nas nie jest doskonały. Ty też masz gorsze cechy, a robienie ze swojego byłego chłopaka winnego nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Możliwe, że zrobili kilka złych rzeczy, takich jak kłamanie, ale są także ludźmi.

Przeznacz trochę czasu na żałobę

Nawet jeśli to Ty kończysz związek, będzie to okres żalu. Jest to jeden z najgorszych etapów zakończenia związku. Jeśli ciągle zależy Ci to powinnaś się postarać przypomnieć sobie o przyczynach, dla których relacja zmierza ku końcowi.

To nie jest łatwe zadanie

Zdaj sobie sprawę, że nie ma bezbolesnego sposobu na zerwanie. Wszyscy chcemy zerwać bez żadnego smutku i załamania. Jednak bez względu na to, jak mocno związek się rozpada, oficjalne zakończenie go spowoduje ból u obu stron. Kiedy już pojmiesz, że będzie bolało, możesz być przygotowana na następstwa tego ruchu.

Nie używaj do tego pośredników

Jeżeli kiedyś zostałaś porzucona przez wiadomość na portalu internetowym, wiesz jak to jest być tak mało istotnym, że druga osoba nawet nie pofatygowała się, aby poinformować Cię o tym twarzą w twarz. Dlaczego więc robić to samo drugiemu człowiekowi? Twój partner zasługuje na godność rozmowy w cztery oczy. dyskretne miejsce jest przypuszczalnie lepsze, jeżeli jednak obawiasz się, iż druga osoba prawdopodobnie zareaguje źle, bezpieczniejsze jest miejsce na widoku.

Nie daj się zaskoczyć protestom

Jeśli zerwanie jest szokiem dla drugiej osoby, może ona próbować się kłócić, sprzeciwiać się lub wyliczać powody, dla których powinniście pozostać razem i spróbować jeszcze raz. Jeśli znajdujesz się w punkcie zerwania, nic nie jest w stanie przywrócić lub ożywić relacji w tym momencie. Poddanie się tylko odwlecze to, co i tak nadejdzie.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.