Panicznie boję się przyszłości…

Zamień swoje zmartwienia w pracę

Cierpiąc czasami na problemy ze snem wielokrotnie wywołaną określonymi lękami lub okresami melancholii, można stwierdzić, że praca jest najlepszym lekiem na zmartwienia. Niezależnie od tego, czy chodzi o pozyskanie odwagi, by stawić czoła temu, czego się obawiasz, poprzez celowe działania nad tym, zaangażowanie umysłu w coś interesującego, czy też aktywność fizyczną, poczujesz się o wiele lepiej, gdy będziesz robić różne rzeczy. Działania zawodowe mają kojące oddziaływanie. Dzięki nim wszystko realizuje się z sukcesem. O tym nigdy nie wolno zapominać, a nadmierne rozpamiętywanie źle działa na psychikę. O tym mówią zawsze psychologowie. Należy słuchać osób mających wiedzę.

Pamiętaj, że jesteś silna i odważna

Wszyscy czuliśmy się zwyciężeni. Bycie odważnym oznacza, że robisz to, co masz możliwość, z tym, co masz, niezależnie od tego, jak się czujesz. I być może najważniejszą rzeczą, o której nie wolno zapominać jest to, że nikt inny nie może Ci jej sprezentować, musisz ją dać sobie sama. Aby stawić czoła swoim strachom i swojej przyszłości, musisz zrozumieć, że możesz to uczynić. Odwaga, siła, wewnętrzna spójność są niesamowicie istotne dla każdej osoby. Pozwalają one przeżyć najbardziej nawet trudne miesiące. Każda osoba może funkcjonować tak, jak chce. Musi jedynie zadbać o swoje sprawy i nie żyć obawami. Tylko takie podejście da oczekiwany sukces w układaniu własnej egzystencji.

Panicznie boję się przyszłości...

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy się czegoś bałaś

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy się bałaś, co się zdarzyło? Prawda jest taka, że udało ci się przetrwać. Może masz przekonanie, że mogłaś przegrać lub sprawy nie ułożyły się tak, jak powinny. Może nie zawsze ponosimy porażkę, bo nie jesteśmy odpowiednio dobrzy. Może przeżywamy porażkę, ponieważ jest inna droga, którą powinniśmy podążać.

Bądź tu i teraz w teraźniejszości

Większość naszych zmartwień wynika z naszego niedoboru wiedzy na temat pewnych rzeczy, w połączeniu z niezdolnością do wglądu w to, co da nam przyszłość. Prawda jest taka, że bez względu na to, jak na to spoglądasz, możesz zrobić tylko to, co możesz uczynić obecnie. Jeśli nie możesz nic zrobić ze swoimi teraźniejszymi obawami, przejdź się, wybierz się na jogging lub śpij przez godzinkę czy dwie. Tak będzie lepiej. Takie rozwiązania są jak najbardziej rekomendowane.

Wyobraź sobie najgorszy scenariusz

Co jest najgorszym, co mogłoby się przytrafić? Wiele z naszych przyszłych lęków, nawet gdyby się spełniły, nie są zagrażającym życiu wyrokiem śmierci, za jaki je bierzemy. Owszem, są pewne scenariusze i sytuacje, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze życie, ale może to, co potencjalnie okropne, jest tylko niedogodnością, a nie doświadczeniem niszczącym życie. Najgorsze scenariusze rzadko się ziszczają – nie należy zatem obawiać się ich nadmiernie.

Nie zastanawiaj się kiedy potrzebujesz pomocy – poproś o nią

Od czasu do czasu wędrujemy przez życie czując w sobie pewien lęk i nie mamy nawet odwagi, aby najpierw powiedzieć sobie, że jesteśmy pełni obaw. Kiedy już będziesz wystarczająco odważna, przekonasz się, że możesz znacznie wyraziście dostrzec rzeczy, których potrzebujesz, aby zwyciężyć swoje lęki. Co ważniejsze, często rozpoznasz, że być może będziesz musiała poprosić o pomoc do obcych osób. To w porządku, jesteś przecież istotą ludzką.

Nie zamartwiaj się bez potrzeby

Miej zawsze w pamięci, że Twoje najgorsze obawy rzadko się ziszczają. Prawda jest taka, że wielu z nas martwi się o sprawy, które najprawdopodobniej nigdy się nie zdarzą. Prawda może być dziwniejsza od fikcyjnych sytuacji, ale nierealność będzie bardziej przerażająca niż to, co realne.

Medytuj i rób to, często

Znanych jest mnóstwo badań psychologicznych i medycznych, które prezentują, że duchowość pomaga ludziom szybciej leczyć nawet fizyczne schorzenia, więc z pewnością może pomóc w przyszłych strachach. Dla osób, które tego nie próbowały, samo siedzenie oraz oddychanie będzie działaniem nieefektywnym. Codzienne medytowanie działa wielkie cuda.

Oczekuj pozytywnego wyniku

Wizualizowanie jest czymś więcej niż tylko pragnieniem, ale w rzeczywistości praktyką i projekcją rzeczywistości, której pragniesz w sposób celowy. Chodzi o doświadczanie emocji i pragnień związanych ze zwycięstwem, nawet zanim ono zaistnieje.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.