Zdradzający mężczyźni…

Kiedy partnerzy naprawdę dopuszczają się zdrady? I w jakich sytuacjach czasami kontynuują zdradę po tym, jak zostaną nakryci, nawet wobec negatywnych skutków takich jak rozpad małżeństwa, utrata kontaktu z dziećmi, zmiana pozycji społecznej i tym podobne? Prawda jest jednak taka, że na decyzję mężczyzny o zaangażowaniu w romans mogą wpływać różnego rodzaju czynniki. Jego wybór, aby wdać się w romans jest dyktowany przez jeden lub kilka poniższych czynników:

Jest narcyzem

Możliwe, że jego podstawowym celem jest on sam i tylko on. Z tego powodu może oszukiwać i utrzymywać tajemnice bez wyrzutów sumienia czy smutku, tak długo, dotąd aż daje mu to to, czego chce. Możliwe, że w ogóle nie zamierzał być wiernym partnerem. Zamiast postrzegać swoją przysięgę wierności jako poświęcenie dokonane dla swojej relacji, postrzega ją jako coś, czego należy unikać i obejść.

Brak męskich wzorców

Zdradzający mężczyźni...

On może nie zdawać sobie sprawy ze swojej potrzeby bycia popieranym przez innych mężczyzn, przyjaciół, mając nadzieję, że jego potrzeby społeczne i emocjonalne zostaną od początku do końca zaspokojone przez jego partnerkę życiową. A kiedy ona nieuchronnie nie sprawdza się w tym obowiązku, on szuka tego, o czym marzy gdzie indziej.

Chce zakończyć obecny związek

Mężczyzna może planować zakończyć swój obecny związek. Jednak zamiast normalnie powiedzieć swojej aktualnej drugiej połówce, że jest nieszczęśliwy i ma ochotę rozstać się, oszukuje ją, a następnie zmusza ją do wykonania całej brudnej roboty.

Nierealistyczne oczekiwania

Może on uważać, że jego partnerka powinna spełniać każdy jego pomysł i marzenie, łóżkowe i inne, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnie od tego, jak ona się odnajduje w danym momencie. Nie dostrzega, że ona ma swoje własne życie, przemyślenia, odczucia i fantazje, które nie zawsze są związane z jego osobą. Kiedy jego marzenia nie są zaspokojone, poszukuje zewnętrznego spełnienia.

Po prostu boi się samotności

Mężczyzna może myśleć o tym, aby przerwać swój trwający związek, ale zwleka z tym do czasu aż będzie miał kolejny przed sobą.

Czuje się wyjątkowy

Facet może mieć poczucie, że zasługuje na coś specjalnego, na co inni mężczyźni nie zasługują. Powszechne reguły po prostu nie mają zastosowania wobec niego, więc ma ochotę się nagradzać za pomocą zdrady z inną kobietą. On może wcześniej nawet nie myślał o oszukiwaniu, aż pewnego dnia pojawiła się okazja. Wtedy, nie myśląc w ogóle o tym, co zdrada może zrobić z jego związkiem, poddał się chwili.

Inne kłopoty

On może mieć ciągłe problemy z alkoholem albo narkotykami, które mają wpływ na jego myślenie, co sprawia, że żałuje swoich decyzji seksualnych. A może ma kłopot z uzależnieniem od seksu, co znaczy, że bez kontroli angażuje się w relacje i zachowania seksualne jako pomysł na unikanie codziennej rutyny.

Gniew, zemsta

Może być niewiernym, aby się zemścić. Jest zły na swoją ukochaną i ma ochotę ją zdradzić. W takich przypadkach zdrada jest próbą radzenia sobie ze stresem i żalem.

Kłopoty z wieku dziecięcego

On może odreagowywać lub reagować na nieprzepracowane traumatyczne przeżycia z dzieciństwa takie jak: zaniedbanie, przemoc psychiczną, przemoc fizyczną, przemoc seksualną itp. W takich przypadkach traumy sprzed lat przyczyniły się do powstania problemów z przywiązaniem i bliskością, które sprawiają, że nie jest on w stanie lub nie chce w całości poświęcić się jednej osobie. Może również wykorzystywać podniecenie i rozproszenie uwagi związane z niewiernością seksualną jako sposób na uśmierzenie bólu związanego z tymi starymi, niezagojonymi ranami.

Nie czuje poczucia bezpieczeństwa

Może myśleć, że jest za stary (lub za młody), za mało atrakcyjny, za mało bogaty, za mało inteligentny itp. Zdumiewająca część romansów wśród facetów ma związek, przynajmniej po części, z kryzysem wieku średniego. Aby podbudować swoje słabnące ego, facet szuka akceptacji u kobiet innych niż jego ukochana, wykorzystując tę seksualną iskrę zainteresowania, aby poczuć się chcianym, pożądanym i docenionym.

Głęboka niedojrzałość

Jeśli facet nie ma satysfakcjonującego doświadczenia w związkach lub jeżeli nie w pełni rozumie, że jego zachowania będą prawdopodobnie miały skutki, jakimi są ranienie partnera, może mieć wrażenie, że wszystko jest w porządku. Może myśleć o swoim zobowiązaniu do wierności jak o kurtce, którą może zakładać lub rozbierać wedle uznania, w zależności od swoich chęci.

Nie chce się przywiązywać i angażować

Facet może nie zdawać sobie sprawy z różnicy między romantyczną intensywnością a prawdziwą miłością, myląc neurochemiczny pęd wczesnego romansu z głębokim uczuciem. Nie zdaje sobie sprawy, że w wartościowych, wieloletnich relacjach porywczy romans jest zastępowany z czasem mniej odczuwalnymi, ale finalnie bardziej znaczącymi formami uczuć.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.