Dlaczego mam takiego pecha…

Niepotrzebne pamiątki

Rzeczy, które dostaliśmy od ludzi, z którymi już nie nie mamy kontaktu, pokłóciliśmy się albo pożegnaliśmy się w złej atmosferze lepiej wyrzucić. Cała zła energia, jaka płynie z nich, jest w stanie przenieść się na nasze mieszkanie i na nas samych.

Nieaktualny kalendarz

Nieaktualny kalendarz to podobny symbol pecha co wadliwy zegar. Według przesądów zatrzymanie na jakimś dniu jest w stanie zapoczątkować szereg niepowodzeń. Aby uniknąć pecha, lepiej nie zapominaj o pozbywaniu się starych kartek kalendarza.

Bujane krzesła

Dlaczego mam takiego pecha...

Zgodnie z irlandzkimi przesądami pusty bujany fotel zwabia siły nieczyste, które chętnie się w nich goszczą. Zatem może lepiej nie zakupywać takiego bujanego fotela niż później się bać.

Popękane lusterko

Według feng shui nie może być ułamane, odbarwione i porysowane. Trzeba je za każdym razem czyścić. Dobrze jest także nie kłaść ich naprzeciwko łóżka. Krąży również od wielu lat przesąd, że ułamane lustro to siedem lat nieszczęścia. Pęknięcie na własnym odbiciu również nie wróży nic dobrego.

Zepsute zegarki

Zegary głównie te pamiątkowe, rodzinne, wręczane w spadku posiadają swój wdzięk. Jednak jeśli się zniszczą i nie możemy ich przywrócić do poprzedniego stanu to rozsądniej jest je wyrzucić. Przesąd mówi, że zegar, który przestał tykać raptownie i nieprzewidzianie wyznacza godzinę nieszczęścia. Według Feng shui niedziałające urządzenia, które wyznaczają czas, są w stanie wyrządzić sporo krzywd.

Sposób w jaki ustawione jest Twoje łóżko

Jednym z najgłówniejszych grzechów w aranżacji to postawienie łóżka w ten sposób, aby nogi były wycelowane do drzwi. To nie główna przyczyna, aby tak właśnie go nie lokować. Przesądy twierdzą, aby cieszyć się wieloletnim i szczęśliwym życiem, wezgłowie powinno być skierowane na południe.

Pióra od pawia

Pawie pióra w mieszkaniu rokują niepowodzenia w życiu rodzinnym. Przesąd ten wywodzi się z charakteru tego zwierzęcia. Paw jest wielce czujny, w obliczu niebezpieczeństwa ogłasza głośny alarm. W związku z tym przyjęło się, że paw jest w stanie przewidzieć zbliżającą się śmierć. Niewykluczone, że stąd w poszczególnych ludziach jest zadomowiony lęk przed pawimi piórami.

Przeczytaj również: https://blog.otylia.pl/jak-ulozyc-sobie-zycie/

Kaktusy na parapecie

Osoby, które wierzą w przesądy, powinny sobie odpuścić hodowanie kaktusów. Feng shui wskazuje, że rośliny, które są wyposażone w kolce (wszystkie z wyjątkiem róż) są wypełnione złą energią oraz pechem dlatego ich posiadacz powinien być uważny w tej sprawie. Osoby przesądne powinny oprócz kaktusów pozbyć się zdechłych i przesuszonych kwiatów.

Źle ustawiona miotła do podłogi

Musimy pamiętać, że jej odstawienie na bok odgrywa kluczową rolę. Po skończonym sprzątaniu miotła a dokładniej jej włosie powinno być w pozycji zawsze w dół. Ustawiona w odwrotnym kierunku przyniesie do domu pecha i przepędzi miłość.

Myśliwskie zdobycze

Wypchane martwe zwierzęta na ścianie to najbardziej spotykana dekoracja w starych drewnianych domkach i nikt ich już nie pragnie posiadać na ścianach w swoich pięknych mieszkaniach. Oprócz prostych takich ludzkich niechęci do takich „ozdób” to poza tym przynoszą one najgorszy typ pecha, powiązany ze śmiercią.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.