Ile jeszcze będę pracować w tej pracy ?

Brak wsparcia dla Twojego planu rozwoju

Niekiedy szef wypytuje o twoje zamierzenia i plany, ale nie przykłada do twoich deklaracji większej wagi

Brak sprawiedliwości

Zdarza się, że zaobserwujesz, że twoi koledzy otrzymują propozycje, na które ty nie możesz liczyć.

Nie czujesz się członkiem ekipy w pracy

Ile jeszcze będę pracować w tej pracy ?

Jeżeli nie czujesz się fragmentem zespołu i nie wnosisz nic do niej, nie powinnaś na siłę usiłować się w niej zadomowić.

Nikt nie interesuje się Twoimi celami

Nie jesteś pytana o to, jakie są twoje zamierzenia zawodowe ani następne założenia.

Firma zatrudnia osoby z zewnątrz

Jeżeli dostrzeżesz, że firma woli zatrudniać na wyższe posady ludzi z zewnątrz, zamiast ofiarować możliwość podwyżki swoim podwładnym, możesz domyślić się, że nie jest to miejsce, w którym twoja kariera mogłaby się rozwinąć.

Brak sprawiedliwości jeśli chodzi o wynagrodzenie

Choć może wydawać się to dziwne, za alarmujący znak trzeba uznać tak samo bycie wynagradzanym zbyt słabo, jak i pensje wyraźnie przekraczającą rynkowe stawki.

Na horyzoncie nie ma podwyżek

Robisz to samo przez ponad dwa lata, nie zdobywasz większego wynagrodzenia ani awansu, a zakres zadań, które są tobie powierzane, nie zwiększa się. Są osoby, które mogą lubić pracować bez przerwy nad tymi samymi projektami, nikt natomiast nie chce pracować i być świadomym tego, że nic więcej go w firmie nie czeka.

Twoje zdanie przestało się liczyć

Twój głos nie jest już słyszany a twoje zdanie nie ma żadnej wartości. Często pracodawca jest rozdrażniony, podczas gdy ty oferujesz nowe inicjatywy. To jest sytuacja patowa, w której pracodawcy życzą sobie, by podwładni nie trzęśli łodzią. Dla wielu osób jest to chwila nie do zniesienia.

Praca nie daje ci wyzwań

Twoje zawodowe obowiązki, kierownik czy współpracownicy nie sprawiają, że masz poczucie, abyś wykonywała w pracy wyzwania. A przez to marnujesz możliwość na rozwój.

Automatyzacja pracy

Stajesz się bezproduktywna, nieaktualna, możesz być zastąpiona przez nowe technologie.

Twoja firma idzie na dno

Twój research doprowadził do tego, że odkryłaś, iż firma nie przędzie dobrze. Nie przynosi efektów, nie rozwija się. Biurka pracowników są puste, z uwagi na to, że nie ma projektów, które mogliby wykonywać. To jest sygnałem, że firma upada. Tym bardziej nie opłaca się w niej pozostawać, jeśli szef nie raczył cię o tym powiadomić.

Powtarzająca się rutyna

Twoja praca jest mocno mechaniczna, pochłania cię rutyna. Kiedy twoja pozycja zawodowa zdaje ci się zastygła, trudna do poruszenia i nie zauważasz możliwości na rozwój czy wzrost zakresu odpowiedzialności, to oznaka, że znalazłaś się w patowej sytuacji.

Nie jesteś doceniana

Na horyzoncie nie spostrzegasz pochwały. Bez względu na to, co robisz, nie jesteś szanowana. Mogłabyś dla firmy przenieść góry, a i tak nikt by tego nie zauważył.

Próbujesz się zmienić, ale nikt tego nie zauważa

Kiedy usiłujesz polepszyć swoją pozycję w firmie, zwiększyć zakres swoich zadań albo sprowadzić swoją karierę na trochę inny tor, a wszystko nie zgadza się z wizją przełożonych – to czas, aby poszukać innej pracy.

Jesteś zbyt pewna swojej pozycji w firmie

Status quo często przynosi poczucie zbyt dużego komfortu.

Utracony entuzjazm

Każdego dnia czujesz się tak samo co w poniedziałek rano. To, co przedtem dawało ci przyjemność, teraz jest dla ciebie mordęgą. Praca nie stawia ci wyzwań i nie budzi u ciebie entuzjazmu.

Ktoś inny jest faworyzowany

Jeśli nie jest pupilem członków managementu, którzy przy ofiarowaniu awansów czy podwyżek wyróżniają swoich pupilków, możesz na długo pozostać na stanowisku, które już piastujesz.

Twój szef mówi, że nie ma dla Ciebie czasu

Nie jesteś w stanie dogadać się z szefem, by pozwolić projektowi właściwy tor. Twoje koncepcje giną w otchłani, e-maile pozostają bez odpowiedzi, a sama uważasz, że jesteś szczęściarą, w momencie kiedy dasz radę złapać kierownika w toalecie. Wychodzi na to, że jesteś niedostrzegalna.

Brak doceniania

Czasem kierownik nie szanuje twojego udziału w rozwój firmy, nie wychwytuje twoich zdolności, pomija cię przy awansach albo nie daje ci włączać się w szczególnie wymagające sprawy. Nie da się liczyć na to, by sytuacja miała się natychmiastowo polepszyć.

Twoje wartości rozmijają się z wartościami firmy

Czy chodzi o różnice kulturowe, odmienne podejście do spraw środowiskowych, odpowiedzialności społecznej czy etyki – nieistotne. Jeżeli widzisz, że występują zróżnicowania pomiędzy twoimi wartościami a wartościami wyznawanymi przez firmę, nie powinnaś wiązać z nią swojej przyszłości.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.