Wróżby andrzejkowe imiona

Słowiańskie kręgi

Grupa panien ustawia się w kole, po którego środku stanie mężczyzna z oczami zakrytymi chustą. Dziewczyny muszą trzymać się za ręce i zacząć tańczyć w wybranym przez siebie kierunku. Kawaler tak samo powinien parę razy się obrócić, a następnie wskazać którąś kobietę stanu wolnego, kiedy ich taniec się zatrzyma. Ta, którą pokaże, najszybciej wyjdzie za mąż.

Układanie butów

Przygotujcie sobie swoje lewe buty. Kładziecie je kolejno, jeden za drugim, zaczynając od miejsca, które znajduje się najdalej od drzwi frontowych. Pierwsze ustawienie powinna zrobić osoba, która nie będzie z wami w to grała. Ustawiajcie je do momentu, w którym but wyjdzie za próg domu. Jego właścicielka wyjdzie za mąż prędzej niż inne osoby biorące udział w zabawie.

Wróżby andrzejkowe imiona

Płonące kartki

Jeśli chcesz rozeznać się, jak mocny jest twój związek, zapal równocześnie dwie kartki papieru. Jedna z nich oznacza ciebie, druga twojego ukochanego. Kartka, która spali się mocniejszym płomieniem, uwypukli osobę kochającą mocniej.

Wróżba – wyjście z domu

Gdy w wigilię Andrzeja wyjdziesz z domu i spotkasz pierwszego mężczyznę / pierwszą kobietę, musowo zapytaj go / ją o imię. Musisz to zrobić samodzielnie i widzieć tego człowieka pierwszy raz w życiu. Jego imię będzie imieniem Twojego przyszłego wybranka / przyszłej wybranki.

Wróżba za pomocą kartki i szpilek

Na dużej kartce papieru wypiszcie wszelakie męskie imiona, jakie tylko znacie. Później odwróćcie kartkę odwrotnie, zakręćcie kilka razy, aby nie oszukiwać i wbijcie szpilkę w byle jakie miejsce. Właśnie poznałaś imię swojego przyszłego wybranka!

Wróżenie z łódeczek

Przygotujcie papierowe łódeczki lub zróbcie je z łupinek orzecha. Każdą z nich należy wypunktować żeńskimi i męskimi imionami. Łódeczki puszczamy na wodzie, a właściciele tych, które się zderzą, są w stanie w przyszłości zostać parą.

Kwiaty i liście wiśni

W Andrzejki musimy zerwać kilka liści wiśni i wrzucić do wody. Jeżeli którakolwiek z gałązek puści pąki do 24 grudnia, jest to oznaka, że w najbliższych miesiącach znajdzie się drugą połówkę i przeżyje z nią wspaniałe chwile.

Wróżby z zapałek

Wysyp zapałki na stół, po czym lewą dłonią weź garść i zacznij je odkładać, odliczając po kolei: kawaler, rozwodnik, wdowiec, kawaler… Jeśli przy ostatniej zapałce wypadnie kawaler, to ożenisz się z kawalerem, jeśli rozwodnik to za rozwodnika, a wdowiec to za wdowca.

Wróżby ślubne z kart

Odpal świeczkę i weź talię do ręki. Rzetelnie ją przetasuj i głośno zadaj pytanie: „kiedy wyjdę za mąż”. W zależności od tego, jaki karciany kolor ci wypadnie, taką przyszłość sobie wywróżysz. Kier – w najbliższych miesiącach. Karo – nie za rok, ale wkrótce. Trefl – staniesz na ślubnym kobiercu za kilka lat, ale napotkasz sporo trudności, Pik – nigdy.

Losowanie miłości

Potrzebujecie obrączki, różańca i zielonego listka. Każdy z tych przedmiotów odzwierciedla kolejno: pośpieszny ślub, stan zakonny i staropanieństwo. Musimy ulokować je pod trzema spodeczkami, kilka razy zmienić położenie dla niepoznaki i kolejno losować.

Igły na wodzie

Już jesteś w związku? Dowiedz się, czy twój partner to ten jedyny. Połóż na wodę dwie igły i zobacz czy się połączą. W tym przypadku symbolika jest jednoznaczna.

Przelane wosku

Potrzebujecie świecy i starego klucza z większym otworem. Rozgrzany, w stanie ciekłym wosk powoli wlewacie przez ucho od klucza wprost do pojemnika z zimną wodą. Kształt, który wyrobicie trzeba podświetlić latarką, a cień widoczny na ścianie ma wizualizować… No właśnie, co? Tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Wróżenie z jabłka

Każda z Was wybiera jabłko i obiera je tak, aby zrobić jak najdłuższą obierkę. Rzucamy ją za siebie przez lewe ramię i odczytujemy literę, którą utworzyła się na posadzce. To okazja na poznanie imienia swojego wybranka.

Rzut butem

Pozbywamy się buta z lewej nogi, odwracamy się w kierunku przeciwnym niż drzwi i rzucamy go za siebie. Jeśli but skierowany będzie w stronę wyjścia znaczy to, że właścicielka szybko znajdzie swego wybranka.

Czarodziejskie karteczki

Na białych karteczkach wypunktuj imiona męskie niewidocznym wkładem. Kiedy wyschnie, czarodziejskie karteczki włóż do kapelusza. Po wylosowaniu zidentyfikuj imię przyszłego ukochanego nad płomieniem świecy, który przedstawi napis.

Kartka na wodzie

Przygotuj: korki od wina, karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, miskę z wodą, szpilki.
Do korków od wina doklej karteczki z imionami męskimi, a potem ułóż je w wodzie wraz z korkiem z imieniem kobiety. Ten korek, który się z nim połączy, zidentyfikuje imię przyszłego ukochanego.

Wróżenie z kwiatu róży

W noc andrzejkową obierz jej płatki, włóż je do koperty, skrupulatnie ją zaklej i włóż pod poduszkę. Tuż przed snem zadaj sobie pytanie „kiedy wyjdę za mąż?” i moment pokontempluj nad tą idealną wizją. Jeśli tej nocy zobaczysz w snach ołtarz, welon lub coś, co kojarzy się z małżeństwem, oznacza to, że wyjdziesz za mąż w trakcie najbliższych 12 miesięcy.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.