Jakiej płci będzie moje dziecko ?

Wyniki wielu badań dostarczają informacji, które mogą wskazywać na zwiększone prawdopodobieństwo tego, jakiej płci nosisz dziecko.

(Chłopiec) Jesz więcej podczas ciąży niż wcześniej

Spodziewasz się chłopca czy dziewczynki? To, co masz ochotę jeść może być wskazówką. W jednym z badań przeanalizowano dietę kobiet oczekujących potomka i okazało się, że kobiety w ciąży z chłopcami spożywały około 10 procent więcej kalorii niż te oczekujące dziewczynek. Skąd ten zwiększony apetyt? Badający skłaniają się ku myśli, że testosteron wydzielany przez synów może wysyłać ich matkom sygnał, by więcej jadły. To miałoby tłumaczyć, dlaczego chłopcy są zazwyczaj więksi po urodzeniu niż dziewczynki.

Jakiej płci będzie moje dziecko ?

(Dziewczynka) Stres Cię wykańcza

Badający mówią, że im mocniej byłaś spięta w momencie zapłodnienia, tym bardziej prawdopodobne jest, że oczekujesz na małą kobietkę. Dzieje się tak z takiego powodu, że dziewczynki mogą być bardziej odporne na złe warunki w łonie kobiecym niż chłopcy. Na przykład w jednym z niewielkich badań które przeprowadzono w 2019 roku wykazano, że ciężarne kobiety, które informowały, że doświadczają sytuacji stresowych, częściej oczekiwały córek.

(Dziewczynka) Stałaś się wyjątkowo zapominalska

Z nieznanych przyczyn niektóre badania sugerują, że kobiety, które urodziły córeczki, konsekwentnie mają gorsze osiągnięcia w testach pamięci – szczególnie w obszarach umiejętności słuchania, obliczania i wizualizacji – w porównaniu z mamami spodziewającymi się chłopców.

(Dziewczynka) Poranne mdłości Ci dokuczają

Znaczna część kobiet w ciąży doświadcza jakiejś formy porannych mdłości, kiedy oczekują dziecka. Jednak niektóre mamy mają znacznie gorzej, skarżąc się na silne mdłości oraz wymioty. Badania wykazały, że kobiety, które są w ciąży z dziewczynkami, mogą być nieco częściej podatne na nudności i wymioty podczas ciąży. Wnioski te były jeszcze silniej powiązane z przyszłymi matkami, które cierpią na wyjątkowo dokuczliwe poranne mdłości.

(Chłopiec)Zmieniłaś swoje ulubione potrawy dość nagle

Masz wyraźną niechęć do jedzenia, nawet takiego, które było ulubione? Naukowcy są zdania, że im większą niechęć do jedzenia odczuwa przyszła mama, tym większa szansa, że jest w ciąży z synem. Powód? Awersja do przyjmowania pokarmów ma związek z tym, jak działa układ odpornościowy przyszłej matki, która stara się chronić swoje dziecko.

(Chłopiec) Niestety dopadła Cię cukrzyca

Wybrane badania dowiodły, że przyszłe mamy oczekujące na synów są częściej narażone na pojawienie się u nich cukrzycy ciążowej – stanu ciąży który charakteryzuje się podwyższonym poziomem glukozy we krwi – niż ciężarne noszące córki. Badający te kwestie nie mają pewności, dlaczego płód chłopca prowadzi do większych zmian metabolicznych związanych z ciążą niż płód dziewczynki, ale wnioski powyższe wydają się poparte nie tylko jednym badaniem.

(Chłopiec) Jadłaś ciężkostrawne danie w czasie poczęcia

Jedno z badań wykazało, że przebywanie na diecie wysokokalorycznej w momencie poczęcia i systematyczne poranne posiłki zwiększają szanse na urodzenie chłopca. Naukowcy odkryli, że 56 procent kobiet z najwyższym spożyciem kalorii w czasie zapłodnienia oczekiwało synów, w porównaniu z jedynie 45 procentami wśród kobiet , które spożywały najmniejszą ilość kalorii.

(Dziewczynka) Dziecko jest w pozycji pośladkowej

Jeśli właśnie minął Ci 32 tydzień ciąży, a twoje dziecko wciąż jest uparcie w dole, obrócony główką w górę to być może przyszedł czas, aby pomyśleć o dziewczęcej garderobie!

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.